بگ فیلتر

بگ فیلتر یا غبارگیر از رایج‌ترین سیستمهای فیلتراسیون مورد استفاده در پروسه های صنعتی برای جداسازی غبار و دیگر ذرات همراه هوا می باشد نحوه عملکرد کلیه دستگاه به این ترتیب می باشد که هوای آلوده به غبار به سمت هاپر دستگاه هدایت می‌شود در این مرحله سرعت جریان هوا کاهش یافته و سپس هوای غبارآلود از کیسه فیلترها عبور داده می‌شود در نتیجه غبار و دیگر ذرات همراه هوا بر روی سطح فیلترها جمع می شود و هوا پاک از محفظه خروجی هدایت میشود
این شرکت با سالها تجربه فراوان در امر تولید توانایی گسترده هایی در زمینه تهیه و توزیع انواع فیلتر غبارگیری از جمله فیلترهای صنعتی و سنتی دارد و در تلاش است تا به بهترین روش ممکن غبار مربوطه را بگیرد در نتیجه منجر به بازیافت اکسید و استفاده مجدد و همچنین ایجاد هوایی سالم و پاک کند .

 

 

برنامه‌های اینجانب برای تولید انواع فیلترهای صنعتی و سنتی بدین صورت می باشد
الف_ طراحی ( طبق سفارش مشتری)
ب_ ساخت (ساخت قطعات جدید)
ج _ اجرا ( نصب و راه اندازی )
برنامه کلی به این صورت میباشد:
1- بررسی محیط و نوع کار
2- پیشنهاد در ایجاد نوع فیلتر بر حسب نوع کار و مقرون به صرفه گری( صنعتی و سنتی)
3- طراحی و ساخت بک فیلتر
4- طراحی و ساخت سیکلون
5- طراحی و ساخت واتر اسکرابر
6-طراحی و ساخت فن های سانتریفیوژ با پروانه بکوارد و فوروارد به صورت اتصال مستقیم یا فول تسمه .
7- طراحی و ساخت انواع زانو از سایز ۳۰۰ تا ۲۰۰۰ میلیمتر
8- طراحی و ساخت سه راه با سایز های مختلف
9- طراحی و ساخت هود صنعتی ثابت و چرخان با قابلیت تنظیم ارتفاع
10- طراحی و ساخت داکت با سایزهای مختلف
11- ساخت و نصب سیستم جرقه گیر و خنک کننده
12- مورد تایید آزمایشگاه های معتمد محیط زیست .
مزایای این دستگاه:
طراحی جدید و مدرن
رعایت تمامی استانداردها
مکش خوب
کلاس Ip55
ولتاژ کاری ۲۳۰/۴۰۰v-۵۰Hz
کم صدا
قطعات قابل تعویض و تعمیر
رنگ پوششی از نوع اپوکسی زینک ریچ و صنعتی
کم‌مصرف
موفق در محیط زیست

در سیکلون (Cyclone Dust Collector)، عمل جداسازی ذرات از هوا، در میدان گرانشی شدیدی انجام می شود که به طور مصنوعی تولید شده است. عمده ترین کار سیکلون ها، جداسازی غبار از جریان گاز است. غبار جدا شده از طریق قیف زیر دستگاه و هوای تمیز از طریق خروجی بالای دستگاه خارج می شود. سیکلون ها برای جداسازی غبار از گاز آلوده با ایجاد نیروی گریز از مرکز عمل می نمایند. این حالت دقیقا شبیه خروج آب از زیر فاضلاب است.

گاز و غبار با زاویه، وارد جمع کننده استوانه ای شده و با سرعت زیاد و در یک مسیر گردابی به سمت پایین حرکت می کنند. این امر نیروی گریز از مرکز ایجاد می نماید. این گردابه حرکت خود را به سمت پایین یا به انتهای قسمت مخروطی ادامه می دهد.

اکنون به علت اصل بقا، اندازه حرکت زاویه ای یک گردابه داخلی از محل انتهای مخروط در جهت عکس گردابه اولیه آغاز می شود و به سمت بالا ادامه مسیر می دهد در نهایت از مجرای خروجی، هوا عاری از غبار می شود. ذرات غبار سنگین تر به دلیل برخورد با دیواره ها، از جریان گاز جدا شده و به سمت پره ها می لغزد. بازده سیکلون ها به عوامل زیر وابسته است.

 

سایز ذرات
نیروی گریز از مرکز اعمال شده به ذرات
مدت زمان اعمال نیرو به ذرات

در حقیقت هنر طراحی و ساخت سیکلون، کار با گردابه های داخلی و خارجی و چگونگی تولید تشکیل آن ها می باشد. با یک طراحی علمی و دقیق که تجربه را نیز به همراه داشته باشد، می توان سیکلون هایی با راندمان بسیار زیاد تولید نمود که به عنوان رقیب دیگر روش های غبارگیری نظیر بگ فیلتر مطرح شود.

جریان گاز حامل غبار از جدار بالایی بدنه سیکلون که عموما استوانه ای با قطر D است و به یک مخروط ناقص منتهی می شود وارد سیکلون می شود. کانال ورودی گاز که مقطع مستطیلی a*b دارد، بر قسمت استوانه ای سیکلون مماس است. گاز از لوله ای به قطر 2d که محور آن بر محور سیکلون منطبق و در قسمت بالا گرفته است، خارج می شود. در نهایت ذرات غبار ریز از مجرای d1 خارج می شود.