وبلاگ

کارخانه بگ فیلتر

خلاصه مطالب

غبارگیر صنعتی با ایجاد یک اختلاف فشار در هوای موجود، باعث خروج ذرات معلق در هوا می شود. این ذرات در تنفس افراد و کارگران باعث ایجاد تنگی نفس و مشکلات تنفسی می گردد. همچنین وجود ذرات معلق سنگین در هوای محیط، بر کیفیت محصولات و عمر دستگاه ها تاثیر زیادی دارد.

این دستگاه دی‌اکسید گوگرد و دیگر ذرات گردوغبار معلق در هوا را کنترل کرده و در سه نوع شیکر (لرزاننده)، هوا معکوس و پالس جت تولید می‌گردد. عموماً نوع پالس جت بهترین اثربخشی را در کنترل ذرات معلق هوا دارد. فیلتر صنعت شادابی یکی از بزرگترین کارخانه های فروش فیلتر صنعت در ایران می باشد.

اجزای بگ فیلتر

هریک از این اجزا وظایف خاص خود را دارند که بر روی عملکرد محصول تاثیر مستقیمی را دارد. ۷ جز اصلی این دستگاه را در ادامه نام خواهیم برد و با آن‌ها آشنایی مختصری را کسب می‌کنید.

  1. هاپر جمع کننده
  2. فن سانتریفیوژ
  3. کمپرسور هوا
  4. سیستم تخلیه غبار
  5. پوسته و محفظه
  6. سیستم پاکسازی فیلترهای کیسه‌ای
  7. فیلتر کیسه‌ای و قفس نگهدارنده
  8. جرقه گیر

سیستم غبارگیر سیستمی است که به منظور افزایش کیفیت هوای خارج شده از فرایندهای صنعتی وتجاری استفاده می شود که از طریق جمع آوری غبارات و بازیابی آن و سایر آلوده­‌کننده‌های محیطی از جریان هوا و یا گاز عمل می‌نماید.

سیکلون (Cyclone)

سیکلونها، هوا را بصورت مارپیچی هدایت کرده و نیروی گریز از مرکز در هوا ایجاد می نمایند. ذرات آلاینده بعلت سنگین‌تربودن از هوا در جریان گریز از مرکز به سمت بیرون از مرکز مارپیچ ایجاد شده حرکت کرده و با جداره سیکلون تماس پیدا کرده و بسمت پایین جریان سقوط می کنند. سیکلون از دسته صافیها بوده و بعلت سهولت در ساخت ونگهداری کاربرد های زیادی در سیستم های تصفیه هوا دارند.

مشخصات فنی بگ فیلتر

بگ فیلتر شامل تعدادی فیلتر کیسه ای جهت جذب ذرات جامد و گرد و غبار بوده که تعداد این کیسه ها با توجه به حجم و نوع آلاینده ها بین 3 تا 10 کیسه یا حتی بیشتر متغیر است. اغلب فیلتر های کیسه ای دستگاه بگ فیلتر تحمل دما تا 120 درجه سانتیگراد را دارند که با تغییر جنس کیسه ها به پلی امید یا فایبر گلس این میزان تا 260 درجه سانتیگراد قابل افزایش می باشد. همچنین بگ فیلتر ها قابلیت ارائه با سیستم فرمان PLC را نیز دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

منوی دسته بندی های خود را در تنظیمات پوسته -> سربرگ -> منو -> منو موبایل (دسته ها) تعیین کنید
سبد خرید
برای دیدن نوشته هایی که می خواهید، شروع به تایپ کنید.